úvod O nás O morčatech Naše morčata Odchovy Plnované odchovy Prodej Odkazy Kontakty
Ahoj! Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice ušlechtilých morčat Sivoj a doufáme, že se vám tu bude líbit. ;)

Co se u nás událo v roce 2009

Nejdůležitější události roku 2009:

  • Přišlo k nám první morče s průkazem původu, zakladatelka naší chovatelské stanice hladká SG černo-červeno-bílá Jezinka Otesánek.

  • Založili jsme naši chovatelskou stanici ušlechtilých morčat Sivoj a stali se členy ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců.

  • Ustálili jsme počet našich chovných zvířat a rozhodli jsme se pro chov našich oblíbených morčat s krátkou rovnou srstí (plemena hladké a anglický crested) bikolor a trikolor v kombinaci barev černá-červená-bílá.

  • Byli jsme se podívat na naší první výstavě morčat (zatím bez účasti) a úspěšně zde zaregistrovali naše samečky!

  • A také jsme dali dohromady náš první krycí pár hladkých morčat černo-červeno-bílou Jezinku Otesánek a červeného s bílou Caspera Kvítko.

30. 12. 2009 - Viděli jsme krytí u Jezinky s Caspíkem, takže pokud se všechno povedlo, tak jak má, tak bychom mohli očekávat miminka. Uvidíme, jestli bude mít Jezule další říji a jestli ne, tak na začátku března by mohla být mimča! :)

6. 12. 2009 - Jezinka a Casper jsou od včerejška spolu, tak nám držte pěsti, ať se mimča zadaří! ;)

5. 12. 2009 - Máme zaregistrované oba kluky anglické crestedy Bertíka Elegans-Kvída a Winstona Silverday!!! :)

29. 11. 2009 - Přišla k nám červeno-bílá hladká samička (možná RG SG) Manekýna od Eviky a hladký sameček červený s bílou Casper Kvítko, který bude od začátku prosince dělat společnost Jezince, tak doufáme, že se nám podaří miminka. ;)

8. 11. 2009 - Přišla k nám červeno-bílá hladká samička (možná SG) Evitka Elegans.

7. 11. 2009 - CHS od Eviky ruší z vážných nenadálých důvodů chov, což nás moc mrzí, a chovatelka Eva Poukarová nám nabídla, zda si k Manekýnce nechceme vzít i hladkou červeno-bílou (možná SG) Evitku Elegans (k našemu Kvíďákovi (Bertíkovi)) a hladkého samečka červeného s bílou Caspera Kvítko, který se nám líbil už od mláďátka a je pro nás srdcová záležitost, takže jsme neodolali a i když jsou 2 morčátka navíc nad náš původně plánovaný stav, tak jsme souhlasili a v prosinci budeme mít kompletní chovnou základnu 6+1 morčínů.

29. 10. 2009 - Našli jsme ženicha pro naši Jezinku Otesánek!!! Je to krásný hladký sameček červený s bílou Casper Kvítko, budou spolu od prosince. Za krytí moc děkujeme chovatelce Evě Poukarové z CHS od Eviky!

10. 10. 2009 - Přišel k nám saténový červeno-bílý sameček anglického cresteda Winston Silverday.

25. 9. 2009 - Přišel k nám černo-červeno-bílý sameček anglického cresteda s SG Bertík Elegans.

od 27. 7. 2009 - Jsme členem Českého svazu chovatelů, ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců a máme schválenou naši chovatelskou stanici. Od tohoto data se tedy zabýváme chovem čistokrevných morčat. :) Chovem morčat se zabývám cca od roku 1989.

28. 6. 2009 - Přišla k nám hladká černo-červeno-bílá samička s SG Jezinka Otesánek.

© 2009 Ondřej Tichý | zdrojový obrázek