úvod O nás O morčatech Naše morčata Odchovy Plnované odchovy Prodej Odkazy Kontakty
Ahoj! Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice ušlechtilých morčat Sivoj a doufáme, že se vám tu bude líbit. ;)

Co se u nás událo v roce 2010

Nejdůležitější události roku 2010:

  • Zakladatelce naší chovatelské stanice hladké SG černo-červeno-bílé Jezince Otesánek a hladkému červenému s bílou Casperovi Kvítko se narodil náš první vrh A Sivoj.

  • V tomto roce jsme úspěšně odchovali celkem 5 vrhů - vrh A, B, C, D a E. Všechny naše chovné samičky - hladké černo-červeno-bílá Jezinka Otesánek, červeno-bílá Evitka Elegans a červeno-bílá Manekýna od Eviky se staly maminkami.

  • Zúčastnili jsme se naší první výstavy na 1. prostějovské výstavě morčat a měli jsme obrovský úspěch. Náš anglický crested SG černo-červeno-bílý Bertík "Kvíďák" Elegans získal titul "Morče SYMPAŤÁK", vyhrál pohárek a spoustu pěkných cen. Ani ostatní morčátka (Manekýna od Eviky a Winston Silverday) si nevedla vůbec špatně.

  • Sponzorovali jsme jakožto chovatelé "barevných" morčat Barevnou výstavu ušlechtilých morčat v Hradci Králové, konkrétně 2. místo trikolor a 1. místo junior bikolor. Děkujeme za nabídku a jsme rádi, pokud naše dárečky udělali radost!

  • Založili jsme si také svou vlastní webovou doménu www.sivoj.cz, i když pokračujeme na stávajících stránkách, jako reklama je to super.
    Také jsme se připojili na Facebook a i zde šíříme dobré jméno naší chovatelské stanice. :)

30. 12. 2010 - Panička od Damiána nám poslala fotky z nového domova a PF 2011, na které se můžete podívat u Damiánka ve vrhu D. Moc děkujeme a také přejeme všem všechno nejlepší do nového roku! ;)

26. 12. 2010 - Noví páníčci od Evelíny a od Egona & Erika nám poslali fotky z nového domova, na které se můžete podívat u jednotlivých morčátek ve vrhu E. Je vidět, že se naše morčátka mají u nových páníčků perfektně! Moc děkujeme! ;)

24. 12. 2010 - Štastné a "tchoří" Vánoce, bohatého Ježíška s plnými miskami dobrůtek, závěje sena a dobrý vstup do nového roku 2011 všem přátelům morčat, příznivcům naší chovatelské stanice a samozřejmě našim odchovům a jejich skvělým páníčkům přeje celá smečka morčátek CHS Sivoj. :)

23. 12. 2010 - Dnes nám odcestovali Egon & Erik a Emilka Sivoj do nového domova. Kluci jdou společně do rodinky v Otrokovicích a Emilka jde do nového domova v Ostravě. ;) Přejeme všem u nových paníčků pořád plnou misku a ať dělají jen a jen radost! :)

20. 12. 2010 - Dnes nám odcestovaly Evelína a Editka "Briketka" Sivoj do nového domova v Praze. ;) Přejeme jim u nových paníčků pořád plnou misku a ať dělají jen a jen radost! :)

17. 12. 2010 - Vrh E má 4 týdny, na fotky se můžete zase podívat ve fotogalerii vrhu E a v odchovech - Vrh E. Na poslední společné Video vrhu E ve 4 týdnech a na Video vrhu E s mamkou Evitkou. Všechna morčátka se již pomalu chystají na cestu do nových domovů jako vánoční dárečky. :)

10. 12. 2010 - Vrh E má 3 týdny, na fotky se můžete zase podívat ve fotogalerii vrhu E a v odchovech - Vrh E. Nové video vrhu E máme na našem youtube. Všechna morčátka jsou již zadána! ;)

5. 12. 2010 - Bořivoj Gee Sivoj je taťkou vrhu S Dry Mill!!! Spolu s červeno-bílou crestedkou Indianou Dry Mill mají 3 krásná miminka! :) Všechna mimča (2 samičky a 1 sameček) budou k zadání! Více informací na webu CHS Dry Mill.

3. 12. 2010 - Vrh E má 2 týdny, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu E a v odchovech - Vrh E. Máme stále volnou jednu úžasnou hladkou červenou samičku (více v sekci Prodej)! :)

26. 11. 2010 - Vrh E má 1 týden, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu E a v odchovech - Vrh E, kde je i video vrhu E s rodiči! ;) Máme stále volnou jednu úžasnou hladkou červenou samičku (více v sekci Prodej)! :)

25. 11. 2010 - Dnes nám odjel půjčený ženich anglický crested černý s červenou Forrest Eden, taťka našich vrhů D a E, zpátky do své domovské chovatelské stanice ze Saillernu. Moc děkujeme za půjčení!

19. 11. 2010 - Narodil se nám po 12. hodině vrh E Sivoj, poslední v tomto roce. Evitce Elegans a Forrestovi Eden se narodilo 5 krásných miminek. Zatím to vypadá na 3 holčičky (červená nejspíš americká crestedka s pár bílými chloupky v korunce, červená hladká a černá s červenou hladká) a 2 chlapečky (1 červený s bílou lysinkou hladký a 1 crested "krémové" barvy). :) Více informací viz Odchov E. Přijímáme rezervace na malá morčátka, všechna miminka budou k zadání! ;)

8. 11. 2010 - Nové paničky od Doubravky & Cipíska a Domina nám zase poslaly fotečky z nových domovů, za které moc děkujeme!!! Na nové fotky se můžete podívat v Odchovech - Vrh D - u každého zvlášť a nebo na Facebookovské stránce CHS Sivoj. Budeme se těšit na další fotečky a informace!

5. 11. 2010 - Je to tady! Musíme se pochlubit naší novou a lepší morčatárnou! Celý postup a fotky si můžete prohlédnout na naší Facebookovské stránce CHS Sivoj, stálý odkaz i s fotkou jsme umístili do sekce O morčatech - Příbytek, ubikace, domeček. ;) Největší podíl na téhle kráse má náš páneček a moc mu děkujeme! ;)

1. 11. 2010 - Tak Evitka je březí!!! Taťkou bude Forrin alias Forrest Eden. Datum porodu bude překvapení, ale odhadem zhruba za 2 týdny. :) Příjímáme předběžné rezervace na miminka!

27. 10. 2010 - Noví páníčci od Doubravky & Cipíska, Dalamánka, Domina i Damiána se činí a poslali nám fotečky z nových domovů, za které moc děkujeme!!! Na nové fotky se můžete podívat v Odchovech - Vrh D - u každého zvlášť. Moc děkujeme za péči a přejeme hodně štěstí v chovu i nadále a těšíme se zase na další informace! :)

26. 10. 2010 - Dnes nám jako poslední odcestoval Damián Sivoj do nového domova v Praze. ;) Přejeme mu u nové paničky a parťáka Faraonka (Farao od Jezera) pořád plnou misku, hodného nového kamaráda a ať dělá jen a jen radost! :)

21. 10. 2010 - Předevčírem nám poslala paničky Cikorky Sivoj zase další fotečky z nového domova, Cikorka už je 3 měsíční krasavice a roste holčina opravdu do krásy! :) Na nové fotky se můžete podívat v Odchovech - Vrh C - u Cikorky. Moc děkujeme Lucii Chudé za perfektní péči a přejeme hodně štěstí v chovu i nadále! :)

20. 10. 2010 - Včera také odcestovala Doubravka Sivoj do nového domova v Přibyslavicích (u Velké Bíteše). ;) Přejeme jí u nové paničky a parťáka Cipíska Sivoj pořád plnou misku, porozumění s novým kamarádem a budoucím ženichem a zdravá, krásná miminka a ať dělá jen a jen radost! :)

19. 10. 2010 - Dnes se naše chovatelská stanice morčat Sivoj připojila na Facebook! :)

19. 10. 2010 - Dnes odcestoval Domino Sivoj do nového domova ve Velkých Pavlovicích. ;) Přejeme mu u nové paničky pořád plnou misku, třeba i výhledově nějakou tu parťačku nebo parťáka a ať dělá jen a jen radost! :)

18. 10. 2010 - Včera odcestoval Dalamánek Sivoj do nového domova v Praze. ;) Přejeme mu u nových páníků pořád plnou misku, dlouhý život a ať dělá jen a jen radost! :)

17. 10. 2010 - Vrh D má 4 týdny, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu D a v odchovech, kde je nové poslední společné video vrhu D spolu než odcestují do nových domovů. :)

10. 10. 2010 - Vrh D má 3 týdny, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu D a v odchovech, kde je nové video s oběma rodiči - Vrh D. :)

3. 10. 2010 - Vrh D má 2 týdny, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu D a v odchovech - Vrh D. :) Všechna morčátka jsou již zadána! :)

26. 9. 2010 - Vrh D má 1 týden, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu D a v odchovech - Vrh D, kde je i video vrhu D! ;) Máme stále volného jednoho úžasného crestedího samečka černého s červenou (více v sekci Prodej)! :)

20. 9. 2010 - CHS Dry Mill nás informovala o pro nás radostné novině, že náš Bořivoj Gee Sivoj je úspěšně registrovaný - reg. č.: 0400/10!!! Máme velikou radost a moc blahopřejeme! Je to první registrované morčátko z našeho chovu! Bořík bude mít u sebe 2 krásné nevěsty - Indianu Dry Mill (anglický crested červeno-bílá) a Kailu Cavia Bohemia (americký crested červená), takže kdo by měl zájem o malá barevná morčátka, neváhejte, jsou to úžasná spojení a paní chovatelka je moc milá! ;)

19. 9. 2010 - Narodil se nám před 20. hodinou vrh D Sivoj. Jezince Otesánek a Forrestovi Eden se narodila 4 krásná miminka. Zatím to vypadá na 1 holčičku a 3 chlapečky, všechno angličtí crestedi černo-červení (příp. černí s červenou). :) Více informací bude v Odchovech. Přijímáme rezervace na malá morčátka, všechna miminka budou k zadání! ;)

6. 9. 2010 - Evitka a Forrest jsou spolu! Pokud vše půjde dobře, morčátka by se měla narodit zhruba v listopadu, takže takové malé vánoční dárečky! :) Příjímáme předběžné rezervace na malá morčátka, podívejte se také do plánovaných odchovů. :)

2. 9. 2010 - Panička od Cipíska nám poslala fotky z nového domova! :) Můžete na ně mrknout na stránce odchovu C.

1. 9. 2010 - Vypadá to, že Jezuláček alias Jezinka je březí!!! Taťkou bude Forrin alias Forrest Eden. Datum porodu bude překvapení, ale odhadem zhruba za 3-4 týdny. :)

29. 8. 2010 - Panička od Bořivoje Gee nám poslala fotky z nového domova! :) Můžete na ně mrknout na stránce odchovu B, také nám poslala perfektní video z Boříčkova domovského výběhu (Bořík je ve výběhu uprostřed), můžete na něj mrknout na youtube stránce CHS Dry Mill.

28. 8. 2010 - Winston Silverday má 1 rok! Moc mu blahopřejeme a doufáme, že tu s námi tenhle skvělý saténový sameček bude ještě dlouho. :)

26. 8. 2010 - Panička od Cikorky nám poslala fotky z nového domova! :) Můžete na ně mrknout na stránce odchovu C.

22. 8. 2010 - Panička od Celestýnky nám poslala fotky z nového domova! :) Můžete na ně mrknout na stránce odchovu C.

21. 8. 2010 - Dnes také odcestovala Celestýnka Sivoj do nového domova v Brně (ve Starém Lískovci). ;) Přejeme jí u její nové paničky a její rodiny pořád plnou misku, hodnou morčecí kamarádku a ať dělá jen a jen radost! :)

21. 8. 2010 - Dnes odcestovala Cikorka Sivoj do nového domova ve Znojmě. ;) Přejeme jí u nové paničky pořád plnou misku, nějakou tu parťačku a ženicha a ať dělá jen a jen radost! :)

20. 8. 2010 - Dnes odcestoval Cipísek Sivoj do nového domova v Přibyslavicích u Velké Bíteše. ;) Přejeme mu u nové paničky pořád plnou misku, nějakou tu parťačku a ať dělá jen a jen radost! :)

17. 8. 2010 - Vrh C má 4 týdny, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu C a na video vrhu C spolu se můžete podívat na naší youtube stránce ve videu vrhu C! ;) Všechna morčátka jsou již rezervována a pomalu se připravují na odchod do nových domovů! :)

10. 8. 2010 - Vrh C má 3 týdny, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu C! ;) Všechna morčátka jsou již rezervována! :)

3. 8. 2010 - Vrh C má 2 týdny, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu C! ;) Pořád máme 1 krásnou slečnu volnou! :)

30. 7. 2010 - Dnes, na svůj svátek, odcestoval Bořivoj Gee Sivoj do nového domova v CHS Dry Mill v Českých Budějovicích. ;) Moc děkujeme za Boříčka a přejeme mu u nové paničky pořád plnou misku, nějaké ty nevěsty a ať dělá jen a jen radost! :)

28. 7. 2010 - Vrh C má 1 týden, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu C! ;) Pořád máme 1 krásnou slečnu volnou! :)

27. 7. 2010 - Chovatelská stanice Sivoj slaví 1 rok svého působení v chovu čistokrevných morčat! ;) Zabýváme se chovem krátkosrstých morčat plemene hladké a anglický crested v kombinaci barev černá-červená-bílá (bikolor a trikolor) Moc děkujeme všem za zájem a důvěru v náš chov, budeme se snažit samozřejmě i nadále! :)

26. 7. 2010 - Aktuálně hledáme nový domov pro našeho odchovance černo-bílého s červenou anglického cresteda Bořivoje Gee Sivoj - Více info v sekci Prodej, který k nám zítra přicestuje z CHS od Bejbinky, která ruší chov tříbarevných crestedů! Moc za něj prosím, je to nádherný sameček! :)

25. 7. 2010 - Panička od Alfíka&Bertíka a paničky od Bezinky nám poslaly fotky z nového domova! :) Můžete na výběr mrknout na stránce odchovu A a na stránce odchovu B u jednotlivých morčátek. ;) Moc děkujeme za perfektní péči o naše miminka a zvlášť chválíme krásný domeček Bezinky a její kamarádky Kuky! :)

20. 7. 2010 - Narodil se letní vrh C Sivoj. Manekýně od Eviky a Bertíkovi Elegans se narodila 4 krásná barevná miminka, zatím to vypadá na 3 holčičky (2 hladké - černo-červeno-bílá a červeno-bílá a 1 anglická crestedka - červeno-bílá) a 1 klučinu červeného s bílou. :) Více info bude v Odchovech - vrh C, všechna miminka budou k zadání! :)

17. 7. 2010 - Evitka Elegans má 1 rok! Moc jí blahopřejeme a doufáme, že tu s námi bude ještě dlouho. :)

8. 7. 2010 - Jezinka a Forrest jsou spolu! Pokud vše půjde dobře, morčátka by se měla narodit zhruba v září. Příjímáme předběžné rezervace na malá morčátka. :)

24. 6. 2010 - Vypadá to, že Manekýna alias Mánička je březí!!! Taťkou bude náš Kvíďák-Bertík Elegans. Datum porodu bude překvapení, ale odhadem zhruba za 3-4 týdny. :)

16. 6. 2010 - Dnes nám poslední odchovankyně z vrhu B Bezinka Sivoj odcestovala do nového domova v Brně. Přejeme Bezince hodně radosti a spokojený život u nové malé paničky a ať je s nimi co nejdéle ve zdraví a spokojenosti. :)

10. 6. 2010 - Úpravy v plánovaných odchovech!!! Protože máme možnost si o rok dříve půjčit super samečka anglického cresteda černého s červenou se zajímavým rodokmenem jménem Forrest Eden, tak jsme se rozhodli trochu upravit plánované odchovy. Předběžné rezervace zůstavají platné, pokud byste miminko po Forrčovi nechtěli, dejte mi vědět. :) Za půjčení Forresta moc děkujeme Alče Čapkové z CHS ze Saillernu!. ;)

1. 6. 2010 - Ája má 5 let!!! Přejeme jí hlavně zdravíčko a ať je tu s námi co nejdéle ve zdraví a spokojenosti, medvídek náš. ;)

31. 5. 2010 - Dnes i druhý brácha Bertík "Dvouprsťák" Sivoj odcestoval do nového domova v Kuřimi k našemu prvnímu odchovanci Alfíkovi. Přejeme Bertíkovi hodně radosti a spokojený život u nové paničky a morčecího parťáka. :)

28. 5. 2010 - Dnes odcestoval Bořivoj Gee Sivoj do nového domova ve Starých Smrkovicích u Hořic, okr. Jičín do CHS od Bejbinky. Přejeme mu hodně radosti a spoustu nevěst u nové paničky. :)

27. 5. 2010 - Vrh B má 4 týdny, na nové fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu B! ;)

26. 5. 2010 - Jezinka Otesánek má 1 rok! Moc jí blahopřejeme a doufáme, že tu s námi naše první papírové morčátko bude ještě dlouho. :)

21. 5. 2010 - Vrh B má 3 týdny, na nové fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu B! ;)

14. 5. 2010 - Vrh B má 2 týdny, na nové fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu B! ;)

7. 5. 2010 - Vrh B má 1 týden, na fotky se můžete podívat ve fotogalerii vrhu B! ;) Všechna miminka jsou již zadána! :)

2. 5. 2010 - Manekýna-Mánička a Bertík-Kvíďák jsou spolu! ;) Snad se jim zadaří pěkná miminka, přijímám předběžné rezervace. :)

1. 5. 2010 - Naše morčátka Mánička (77,5 b. + poslední kolonka za 0 kvůli všenkám, které neměla), Wincek (96,5 b.) a Bertík alias Kvíďák (93,5 b.)se zúčastnila 1. prostějovské výstavy. Bertík "Kvíďák" Elegans vyhrál cenu lidu Morče SYMPAŤÁK, máme velikou radost. ;) Na fotky a povídání o výstavě se můžete podívat na kralici.cz ve fotogalerii z výstavy. :)

30. 4. 2010 - Narodil se "čarodějnický" vrh B Sivoj. Evitce Elegans a Bertíkovi Elegans se narodila krásná barevná trojčátka anglických crestedů - Bezinka, Bořivoj a Bertík (Bohužel opět 2 hladké holčičky se narodily mrtvé). :) Více info v Odchovech - vrh B, všechna miminka budou k zadání! :)

29. 4. 2010 - Caspíkovi přijede zítra nevěsta hladká červeno-bílá Galaxie Otesánek (žijící v CHS Medinilla), doufejme, že se zadaří a budou krásná miminka. :)

13. 4. 2010 - Panička od Alfíka nám poslala fotky z nového domova! :) Můžete na výběr mrknout na stránce odchovu A. ;) Moc děkujeme za perfektní péči o naše první miminko! :)

8. 4. 2010 - Vypadá to, že Evitka je březí!!! :) Přesné datum krytí nevíme, ale počítám, že má tak zhruba 3 týdny do porodu, nicméně uvidíme, co na to řekne Evitka a příroda. ;) Přijímám předběžné rezervace na miminka! :)

7. 4. 2010 - Tak dnes nám odcestovalo naše první odchované miminko, tříbarevný hladký sameček Alfons Mucha Sivoj odjel do nového domova do Kuřimi! :) Přejeme mu v novém domově jen to nejlepší, spoustu radostí a pořád plnou misku u nové paničky! ;)

1. 4. 2010 - Naše chovatelská stanice Sivoj má účet na video serveru Youtube - chssivoj, kam budeme přidávat videa našich morčátek. První dvě videa (Alf s Jezinkou a Evitka s Kvídem) už jsou nahradné a máme tam i 2 starší videa mezi oblíbenými s našimi už zesnulými morčátky Boříkem a Pinďou na účtu naší doginy Dizzinky - dogousek. :)

31. 3. 2010 - Alfons z vrhu A má 3 týdny a váží srandovních 333 g, snad mu ty samé trojky přinesou štěstí i do 4. týdne, kdy půjde do nového domova. ;) Do alba v Odchovech byly přidány opět nové fotečky! :)

30. 3. 2010 - Casper Kvítko má 1 rok! Moc mu blahopřejeme a doufáme, že tu s námi tenhle parádní sameček bude ještě dlouho. :)

24. 3. 2010 - Alfons z vrhu A má 2 týdny, do alba v Odchovech byly přidány opět nové fotečky! :)

17. 3 2010 - Alfons z vrhu A má 1 týden, do alba v Odchovech byly přidány nové fotečky. ;) Jinak u Evitky s Bertíkem-Kvíďákem jsme opět pozorovali krytí, ale zatím nevíme, jestli je Evitka březí... Pokud se do začátku dubna nebude tvářit těhotně, tak vyměníme samečka a Evitka poputuje ke Casperovi. Už má nejvyšší čas, aby zabřezla. ;)

15. 3. 2010 - Bertík Elegans má 1 rok! Moc mu blahopřejeme a doufáme, že tu s námi tenhle parádní mazlící sameček bude ještě dlouho. :)

10. 3. 2010 - Narodil se vrh A Sivoj. Jezinka Otesánek a Casper Kvítko upekli 2 morčátka. Bohužel nádherná tříbarevná černo-červeno-bílá holčička byla mrtvá, když jsem přišla (asi se zadusila, obě miminka byla docela velká, nebo ji Jezinka nestihla vybalit, je to veliká škoda, ale to je příroda...). Zůstal úžasný chlapeček Alf červeno-bílý s černou (má černé ouško)! Bude k prodeji! ;)

1. 3. 2010 - Měli jsme super návštěvu - Eviku Poukarovou CHS od Eviky s přítelem, která se přišla podívat na naše (a některé i její) tchoříky. ;) Jezinka má zhruba týden do porodu, vypadá to podle Eviky na 2-3 miminka. ;) Jinak Evitka nejspíš březí není, aspoň zatím nevypadá, ale včera jsme opět viděli krytí, tak snad už se to tentokrát povede! :) Pokud by se tohle krytí povedlo, miminka by se měla narodit zhruba na začátku května. :) Moc děkujem za návštěvu a těšíme se na příští setkání! :)

14. 2. 2010 - Jezinka je březí!!! Měla by mít cca 21 dní do porodu. Bereme záznamy na malá morčátka! :)

3. 2. 2010 - Viděli jsme krytí u Evitky s Bertíkem-Kvídem, takže jestli se jim zadařilo, mohli bychom se na začátku dubna těšit na mimča. ;)

25. 1. 2010 - Evitka a Bertík-Kvíďák jsou spolu, tak nám držte pěsti, ať se jim zadaří krásná miminka! :)

17. 1. 2010 - Další říji po nakrytí jsme u Jezinky nepozorovali, takže to vypadá, že by snad mohla být březí! ;) Jistě to vyhlásíme začátkem února podle váhových přírůstků, sonograficky březost nejspíš potvrzovat nebudeme. Prostě se necháme překvapit. :)

© 2009 Ondřej Tichý | zdrojový obrázek