Informace ohledně rezervace a prodeje morčátek

Naše morčata prodáváme pouze do dobrých rukou zodpovědným lidem!

Informace o podmínkách prodeje a rezervace viz níže nebo zde! Kontakt: zuzi@email.cz

Vzhledem k naší vytíženosti (ach ty děti) najdete veškeré aktuální informace i o prodeji morčátek na našem facebooku. Dejte nám like!

Podmínky prodeje

Morčátka prodáváme po dosažení věku 4-5 týdnů, v minimální váze 250 g a v dobrém zdravotním stavu a kondici.

Cena morčete se pohybuje od 100 do 500 Kč. U mazlíků je cena 100 - 200 Kč, u výstavně nadějných a do chovu vhodných jedinců 200 - 500 Kč. U každého prodávaného morčátka je napsána cena.

Morčátka si můžete zarezervovat výhradně přes email. Bereme záznam na plánované spojení a na pohlaví morčátka (je možnost zarezervovat si jak samečka, tak samičku a vybrat si podle toho, co se narodí), pořadí zájemců určuje čas rezervace, nicméně chovatel má právo rozhodnout komu které své morčátko prodá! Případné zkušenosti s chovem, reference a jiné, samozřejmě potěší - chceme pro své odchovance to nejlepší!
V emailu, prosím, uvádějte své jméno, alespoň město, ze kterého jste, příp. chovatelskou stanici, jaké pohlaví morčátka byste chtěli a ze kterého spojení, v případě již narozených mláďat, které mládě konkrétně. Chovatel, pokud bychom si chtěli nějaké morčátko nechat, má samozřejmě právo prvního výběru. U spojení, na které máme již rezervace, jsou rezervace vypsané se jmény zájemců příp. chovatelských stanic. Rezervace zde nejsou nijak omezeny (i když taková 10. rezervace už má poměrně malou šanci na úspěch...) a jedná se o tzv. předběžné rezervace. Trvají do narození mladých, maximálně do stáří 1 týdne morčátek. (Pro případ, že by někdo čekal na určitou barvu nebo pohlaví, aby mohl svou rezervaci zrušit.)

Dále u každého morčátka je napsáno, zda je volné, předběžně rezervováno, rezervováno nebo prodáno. Pokud je u morčátka napsáno, že je volné, beru na ně rezervace. Pokud je morčátko předběžně rezervováno, beru na ně další rezervace, pro případ, že by první zájemce nemohl z VÁŽNÝCH DŮVODŮ koupi realizovat, předběžná rezervace je platná pouze 1 týden, pak je morčátko nabídnuto dalšímu zájemci. Pokud je u morčátka napsáno, že je rezervováno, zájemce složil 50% zálohu a morčátko je pro něj rezervováno a další rezervace na něj nepřijímám. Pokud je u morčátka napsáno, že je prodáno, pak je již zaplaceno (je zaplacena plná cena morčátka) a chystá se na cestu do nového domova, po dosažení minimálního věku a váhy je v dobrém stavu předáno novému majiteli, a další rezervace na něj jsou tudíž zbytečné.

Vyhrazujeme si právo požadovat složení nevratné (nevratné v tom případě, pokud by si zájemce morčátko poté rozmyslel nebo nevyzvedl apod.) zálohy (obvykle převodem z účtu nebo přes složenku příp. osobní předání) ve výši 50 % z ceny rezervovaného morčátka, zbývajících 50 % ceny se doplácí při předání. Tato záloha se platí po 1. - 2. týdnu života vybraného morčátka. Pokud zájemce zálohu odmítne zaplatit, morčátko je automaticky nabídnuto dalšímu zájemci v pořadí. Vrácení zálohy (případně celé částky) je samozřejmé v případě úhynu morčátka před předáním nebo při výskytu neočekávané další vady.

Upřednostňujeme trvalé domovy pro naše odchovance a preferujeme zájemce ať již z řad chovatelů či "běžných zájemců" na morčátko na mazlíčka, aby již nebylo dále nikam prodáváno (redukce chovu, nehodící se již, chovatel se rozhodl dané plemeno či barvu nechovat apod.) a v klidu a lásce dožilo u původního majitele. Samozřejmě závažné důvody respektujeme. V těchto případech si vyhrazujeme právo přednostního odkupu našich odchovanců v případě, že nový majitel bude chtít morčátko prodat! Na prodej morčátka nesepisujeme písemnou smlouvu, nicméně s novými majiteli uzavíráme ústní dohodu, kterou se majitel zavazuje respektovat zájmy morčátka, dostatečně se o něj starat a zajistit mu odpovídající péči! V případě, že se o morčátko nebude moci již starat, si vyhrazujeme právo být informováni o této skutečnosti, vezmeme si morčátko zpět za stejných cenových podmínek, jaké byly dohodnuty při prodeji.

Pokud si morčátko rezervujete, berte tento krok, prosím, zodpovědně! Dětem morčátko prodáme pouze se souhlasem rodičů. Na anonymní emaily nereagujeme.

Berte prosím na zřetel, že chovatel nemůže ovlivnit počet, pohlaví ani plnou standardnost jedinců vrhu (vírky, zálomky, pigment apod.), příroda je mocná čarodějka. ;)

Odběr morčátka je možný přímo u nás v chovatelské stanici v Brně, což upřednostňujeme. Po domluvě je možné morče doručit do jiných měst, pokud tam budeme mít zrovna cestu (např. výstavy psů nebo morčat, návštěva rodiny, pracovní cesty apod.).

Trasy:
Cesty za rodinou (několikrát do roka)
1. Trasa Brno - Litvínov (po D1 přes Velké Meziřící, Humpolec, Zruč nad Sázavou a Prahu, Slaný, Louny, Most) a okolí.

2. Trasa Brno - Soběšovice (přes Prostějov, Olomouc, Nový Jičín, Příbor, Frýdek - Místek) a okolí, tuto trasu je možné také eventuálně realizovat přes Kroměříž, Hulín, Přerov, Nový Jičín, Ostravu a Havířov.

Nepravidelně tyto trasy bereme i vlakem. Vše je ale třeba předem domluvit.


Také je možné ve výjimečných případech morčátko poslat přes třetí osobu, záleží na domluvě. Kurýrem nebo poštou morčátka neposíláme, jsme ochotni morčátko poslat ověřenou službou pro přepravu zvířat, cenu ovšem hradí v plné výši zájemce o morčátko. Vždycky je možné se ale nějak domluvit, morčátko přiblížit, stačí se zeptat a dohodnout!

A samozřejmě budeme moc rádi, když s novými majiteli našich morčátek zůstaneme v kontaktu a když nám občas zašlou aktuální informace a fotečku! Chovatelský servis je pro nás samozřejmostí! :)

Pokud souhlasíte s podmínkami prodeje našich morčátek a následné péče o ně (na podmínky prodeje budete upozorněni ještě prostřednictvím emailové korespondence), pak se můžete stát majitelem našeho morčátka! V případě nesouhlasu je nám líto, ale poohlédněte se po jiné chovatelské stanici.